ico_temat.gifKontrola i zabezpieczenie wlewu paliwa typu BAK-Q80, BAK-Q60

W dzisiejszych czasach koszty eksploatacji floty samochodowej i maszyn budowlanych stale rosną a zwłaszcza cena i ilość zużytego paliwa szczególnie wpływa na wysokość kosztów.

Zastosowanie systemu zabezpieczenia korka paliwa z sitkiem antykradzieżowym jest jednym ze sposobów do kontroli i monitorowania dostępu do wlewu paliwa samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych i innych z opcjonalną sygnalizacją zdarzeń dla kierowcy.

kontrola_korek_paliwa_bak_q.jpgOpis zabezpieczeń korka paliwa.

Zabezpieczenia typu BAK-Q80 i BAK-Q60 działają na zasadzie kontroli obecności transpondera, umieszczonego w korku paliwa, zamontowanym na wlewie baku. Układ sygnalizuje odkręcenie korka paliwa jako zmianę stanu na wyjściu, jak również sabotażu lub przecięcie kabla, poprzez zanik sygnału na przewodzie komunikacyjnym, który może być podłączony do systemu monitoringu i będzie rejestrował przebieg zdarzeń lub sygnalizował za pomocą diody LED oraz sygnału dźwiękowego w kabinie kierowcy.
kontrola_wlewu_paliwa.jpgSitko antykradzieżowe zabezpieczające przed spuszczaniem paliwa.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest sitko antykradzieżowe paliwa w postaci rurki z perforowanymi ściankami oraz dnem. Kształt dna oraz wielkość otworów dobrano tak, by nie utrudniały tankowania paliwa oraz maksymalnie chroniły przed kradzieżą.
 sitko_antykradziezowe_paliw.jpg
              Sitko antykradzieżowe BAK-Q80              Sitko antykradzieżowe BAK-Q80    Osłona korka do zabezpieczenia mechanizmu.

 

kontakt_multigps.gifSkontaktuj się z nami już dzis, aby uzyskać więcej informacji na temat być może będziemy w stanie pomóc w zarządzaniu zespołem handlowców pojazdów.