e-TOLL

Nowy System Poboru Opłaty Elektronicznej

Oferujemy rozwiązanie przekazywania danych do systemu e-TOLL w oparciu o dane zebrane z urządzeń OBU i ZSL

O nas

Spółka AVERNET została założona w 2003 roku. Zrealizowaliśmy wiele aplikacji wspomagających rozmaite zintegrowane procesy biznesowe. Posiadamy własny system zarządzania flotą pojazdów, paliwem bazujacych na technologii Webserver która zwiększa wydajność pracy a poprzez kontrolę i monitoring, poprawia bezpieczeństwo i usprawnia procesy logistyczne. Integrujemy systemy, piszemy oprogramowanie i dostarczamy wsparcie techniczne.

O systmie e-TOLL

System e-TOLL służy do poboru opłaty elektronicznej za przejazd po wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Sieć odcinków dróg płatnych w nowym systemie pozostaje bez zmian. Zmiana wynika z odejścia od technologii radiowej na rzecz technologii pozycjonowania satelitarnego i bezprzewodowej transmisji danych właśnie w ten sposób będzie odbywała się kontrola uiszczenia opłaty elektronicznej.

Metody płatności za przejazd na państwowych odcinkach A2 i A4


 1. Aplikację e-TOLL PL
 2. Urządzenia pokładowe OBU lub ZSL
 3. Bilet elektroniczny przeznaczonego dla pojazdów lekkich. Możliwość zakupu dostępna wkrótce, szczegółowe informację o biletach elekronicznych na stronie etoll.gov.pl

Jak zacząć korzystać z systemu e-TOLL?

Należy zarejestrować się do Internetowego Konta Klienta (IKK), wybrać sposób przekazywania danych do systemu i określić sposób płatności za przejazd.


Sposoby  przekazywania danych geolokalizacyjnych do systemu e-TOLL:


ZSL– zainstalowany sterownik na stałe w pojeździe
OBU– urządzenie geolokalizacyjne do samodzielnego montażu
Aplikacja mobilna- e-TOLL PL.

Oferta

Firma MultiGPS oferuje rozwiązanie przekazywania danych do systemu e-TOLL w oparciu o dane zebrane z urządzeń OBU i ZSL

OBU

Urządzenia geolokalizacyjne do samodzielnego montażu

Urządzenie przesyła dane geolokalizacyjne do systemu e-TOLL za pośrednictwem transmisj danych

Montaż urządzenia: Samodzielny lub wykonywany przez instalatora MultiGPS

Opis usługi:


 • Umożliwia naliczanie opłaty elektroniczne za przejazd drogami płatnymi- OBSŁUGA e-TOLL
 • Możliwość zamówienia urządzenia z wtyczką pod gniazdo zapalniczki


ZSL

Lokalizator zamontowany na stałe w pojeździe

System zainstalowany w pojeżdzie, który gromadzi i przekazuje dane geolokalizacyjne do systemu e-TOLLMontaż urządzenia: Wykonywany przez instalatora MultiGPS

Opis usługi:


 • Dostęp do systemu monitoringu pojazdów- MultiGPS.pl
  Szczegóły systemu na stronie multigps.pl
 • Umożliwia naliczanie opłaty elektroniczne za przejazd drogami płatnymi- OBSŁUGA e-TOLL

Najczęściej zadawane pytania

Posiadmy na stanie gotowe urządzenia OBU do obsługi e-TOLL. Realizujemy zamówienia natychmiast po opłaceniu zamówienia. Mogą Państwo zakupić urządzenia na miejscu w naszym biurze w Łodzi przy ul. Henryka Wieniawskiego 62.

Równolegle z pracami nad działaniem systemu ruszyło przygotowanie do opracowania mechanizmów kontroli przejazdów. W ramach tzw. mobilnych jednostek kontroli na drogi wyjedzie ponad 100 radiowozów wyposażonych w automatyczny system kontroli opłat za przejazd. Będą one zdolne do odczytania numeru rejestracyjnego i sprawdzenia w systemie ważności opłaty bez względu na porę dnia czy nocy, poruszając się nawet z prędkością ponad 240 km/h. Krajowa Administracja Skarbowa wyposażyła swoją flotę w 70 samochodów dostawczych i 32 samochody osobowe w wersji kombi.

Podczas montażu rekomendujemy podpięcie urzadzenia OBU do stałego zasilania, takie podłączenie jest najbardziej stabilne i eliminuje ryzyko, przypadkowego odłączenia się urządzenia od zasilania.
Mogą Państwo zamówić urządzenie OBU z podłączeniem pod tzw. zapalniczkę. Migająca dioda umieszona na urządzeniu informuje, że urządzenia działa i wysyła dane, kierowca w ten sposób może kontrolować, czy urządzenie działa poprawnie.

Odpowiedź powinny Państwo otrzymać w przeciągu 24 godzin, tego samego dnia, jeśli zapytanie zostało wysłane przed godziną 17.00.

Jeśli po upływie wskazanego czasu, nie otrzymali Państwo odpowiedzi, prosimy o ponowny kontakt.

Zamówienie prosimy składać poprzez wysłanie wiadomości na adres email zm@multigps.pl.

Wiadomość powinna zawierać:

 1. Liczbę i rodzaj urządzeń(OBU/OBU z wtyczką pod gniazdo zapalniczki/ZSL)
 2. Dane firmy do faktury
 3. Adres do wysyłki (w przypadku wysyłki urządzeń)

Na podstawie wiadomości e-mail następuje rezerwacja urządzeń.

Tak. Można odebrać urządzenie osobiście, gdy tylko otrzymają Państwo od nas informację, że urządzenie jest gotowe do odbioru.

Nasze biuro znajduje się pod adresem: ul. Henryka Wieniawskiego 62 93-564 Łódź, pracujemy w dni robocze w godzinach 9.00-17.00.

Po złożeniu zamówienia wysyłamy do Państwa wiadomość e-mail z fakturą pro forma. Po jej opłaceniu w przeciągu kilku dni wysyłamy do Państwa skonfigurowane urządzenia, gotowe do zamontowania w pojazdach.

W oczekiwaniu na urządzenia prosimy o rejestrację w systemie e-TOLL. Szczegółowa instrukcja jak zarejestrować się w e-TOLL

Przydatne informacje

Certyfikacja

Firma AVERNET s.c. posiada certyfikat i jest wpisana na oficjalną liste dopuszczonych operatorów OBU dostępna na stronie etoll.gov.pl

Zobacz certyfikat

Ulga podatkowa za e-TOLL

Ulga jest związana z wydatkami na wyposażenie pojazdów w urządzenia do poboru opłat w systemie e-TOLL.

Szczegółowe informacje

Kontakt

Jesteś zainteresowany? Chcesz otrzymać szczegółową ofertę?
Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży.

ul. Henryka Wieniawskiego 62
93-564 Łódź
pn-pt 09.00-17.00
sob-ndz. nieczynne